Tesan İletişim A.Ş

Adres: Çobançeşme Mahallesi, Sanayi Caddesi, Bilge Sokak No:17 Yenibosna 34196 Bahçelievler / İstanbul Sanayi Caddesi üzerinde bulunan Eskidji Bit Pazarı binasının arka sokağı.
Telefon : +90 (212) 454 60 00 Pbx
E - Posta : info@tesannetwork.com

Hızlı kurulum

CD kullanılmadan kurulum için http://qnap.com/start/en/ adresine girerek “Başlat” butonuna basarak, ekrana gelen yönergeleri takip edin.

1

Not : Kuruluma başlamadan önce Turbo NAS cihazına diskler takılmış ve network üzerinde konumlandırılmış olmalıdır.

Turbo NAS kutusu içerisinden çıkan kurulum CD’sini kullanarak otomatik kurulum sihirbazını başlatın.

2

2. QNAP Finder uygulamasını seçerek çalıştırın. Eğer başlamaz ise yerel güvenlik duvarınız veya kullanıcı hesabı sınırlamanız olup olmadığını kontrol ediniz.
3. Finder ağ üzerinde ki tüm NAS cihazlarını listeleyecektir. İlgili NAS’ı seçerek kuruluma başlayın. Eğer ağ üzerinde NAS cihazı bulunamaz ise kullanılan bilgisayarın Turbo NAS ile aynı network üzerinde olup olmadığını kontrol ediniz. Ağ üzerinden erişim sağlanamaz ise bilgisayarı direk NAS cihazına takarak tekrar deneyiniz.

3

4. Ekrana gelen pencere üzerinde “Ok” butonunu seçerek devam edin.

4

5. Bir sonraki adımda aşağıdaki adımları takip ederek, Turbo NAS cihazının ağ üzerindeki adı, IP adresi ve diğer bazı ayarları girebilirsiniz.

5

6. Tüm gerekli alanlar doldurulduktan sonra “Yüklemeye başla” butonuna tıklayarak kurulumu başlatın.

6

7. Turbo NAS üzerinde ki tüm diskler biçimlendirilerek kuruluma başlanacaktır.

7

8. Kurulum tamamlandıktan sonra belirlemiş olduğunuz IP adresi üzerinden Turbo NAS’a erişerek yönetim paneline ulaşabilirsiniz.

8